Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy Rok w fajerwerkach

02 stycznia 1999 | Świat | Nm PK
źródło: Nieznane

SYLWESTER NA ŚWIECIE

Zabawy huczne i niebezpieczne

Nowy Rok w fajerwerkach

Sylwestrowe fajerwerki nad plażą Copacabana w Rio de Janeiro. Nowy Rok witało tam dwa i pół miliona osób. Większość Brazylijczyków przywdziała białe stroje, symbolizujące czystość, by rozpocząć rok 1999 od zera, pozostawiając za sobą złe wspomnienia. Temperatura wynosiła 28 stopni.

FOT. (C) REUTERS

Zgodnie z tradycją dziesiątki tysięcy Europejczyków zgromadziły się o północy na centralnych placach swoich stolic i miast. Wszędzie lał się szampan, a niebo rozświetlały sztuczne ognie. Mieszkańcy Berlina spotkali się przed Bramą Brandenburską. Paryżanie wylegli na Champs Elys?es. Tysiące mieszkańców Moskwy przywitały Nowy Rok na placu Czerwonym.

Hucznie obchodzili sylwestra mieszkańcy Wysp Brytyjskich. Anglicy nazywają go "New Year's Eve", a Szkoci "Hogmaney". Największe uroczystości sylwestrowe odbywały się w centrum Londynu oraz Edynburga, a także w Newcastle i Bristolu. W Londynie około 90 000 ludzi jak co roku zgromadziło się na Trafalgar Square. Radosne wiwaty i okrzyki zamilkły tylko na chwilę o północy, aby posłuchać bicia Big Bena.

Ponad 600 tysięcy ludzi bawiło się na ulicach Wiednia. W centrum miasta powstał szlak sylwestrowy długości ponad 3,5 kilometra. W 87 punktach sprzedaży można...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1585

Spis treści
Zamów abonament