Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

To trzeba wiedzieć

02 stycznia 1999 | Kraj | MS

Powszechne ubezpieczenie zdrowotne obowiązuje od piątku

To trzeba wiedzieć

W piątek wszedł w życie nowy system ochrony zdrowia, oparty na powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym. Nie wszystko jest jeszcze jasne, mnożą się pytania i niepewności. Jednak przedstawiciele resortu zdrowia zapewniają, że z całą pewnością pacjenci nie muszą się obawiać, iż ucierpią na systemowych zmianach.

Najwięcej wątpliwości dotyczy oczywiście pieniędzy: czy 7, 5-procentowa składka wystarczy na sfinansowanie wszystkich podstawowych usług medycznych? Czy szpitale i przychodnie będą mogły funkcjonować za pieniądze wynegocjowane z kasami? Czy lekarze oraz inni pracownicy ochrony zdrowia zaczną w końcu godziwie zarabiać i -- co za tym idzie -- czy skończy się system "kopertówek", tak uciążliwy dla pacjentów?

Sporo jest również wątpliwości natury organizacyjnej. Kasy otrzymały osobowość prawną dosłownie kilka dni przed wejściem w życie systemu,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1585

Spis treści
Zamów abonament