Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez lubuskiego i świętokrzyskiego

02 stycznia 1999 | Kraj | Nm ND
źródło: Nieznane

 • Nominacje wręczone Premier powołał 14 z 16 nowych wojewodów

  Bez lubuskiego i świętokrzyskiego

  Nominacje wojewodom wręczał premier Jerzy Buzek

  FOT. (C) LESZEK WRÓBLEWSKI PAP/CAF

  Tylko 13 nowych wojewodów odebrało 31 grudnia 1988 nominacje od Jerzego Buzka. Koalicjanci nie zdołali się dotychczas porozumieć w sprawie kandydatur na wojewodów świętokrzyskiego i lubuskiego, natomiast uzgodniony w ostatniej chwili nowy wojewoda opolski nie zdążył przybyć na uroczystość do Kancelarii Premiera.

  Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami wszyscy wojewodowie pochodzą z Akcji Wyborczej Solidarność. Województwem dolnośląskim zarządzać będzie Witold Krochmal, kujawsko-pomorskim Józef Rogacki, lubelskim Krzysztof Michalski, łódzkim Michał Kasiński, małopolskim Ryszard Masłowski, mazowieckim Antoni Pietkiewicz, opolskim Adam Pęzioł, podlaskim Krystyna Łukaszuk, podkarpackim Zbigniew Sieczkoś, pomorskim Tadeusz Sowiński, śląskim Marek Kempski, warmińsko-pomorskim Zbigniew Babalski, wielkopolskim Maciej Musiał, zachodniopomorskim Władysław Lisewski.

  Do ostatniej chwili koalicjanci toczyli negocjacje na temat obsady stanowisk wojewodów świętokrzyskiego, opolskiego i lubuskiego. Wpływem na obsadę tych trzech stanowisk szczególnie zainteresowana była Unia Wolności, która początkowo nawet chciała, aby

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1585

Spis treści
Zamów abonament