Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gospodarka na świecie

02 stycznia 1999 | Ekonomia | TŚ

Gospodarka na świecie

Ekonomiści ankietowani przez agencję AP przewidują, że w 1999 r. wzrost gospodarczy w USA wyniesie 2, 2 proc. , wobec 3, 6 proc. w 1998 r. Sądzą oni, że inflacja wzrośnie do 2, 2 proc. , a bezrobocie z 4, 5 proc. do 4, 8 proc. Ekonomiści podkreślają, że w obliczu faktu, iż 40 proc. gospodarek światowych, w tym Japonia, jest w recesji, rośnie groźba wystąpienia tego zjawiska w USA w 2000 r.

W 1998 r. wzrost gospodarczy w Chinach wyniósł 7, 8 proc. , czyli nieznacznie poniżej 8 proc. , jakie w początku ub. r. zapowiedzieli przywódcy tego kraju -- twierdzi chińskie narodowe biuro statystyczne i podkreśla, że -- mimo kryzysu światowej gospodarki i powodzi w Chinach -- ubiegłoroczny wzrost jest tylko o 1 pkt. proc. niższy niż w 1997 r. Według części zachodnich ekonomistów, którzy swe szacunki określają na podstawie dostępnych danych, takich jak zużycie energii i spadek cen detalicznych, oficjalne dane są...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1585

Spis treści
Zamów abonament