Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wzrost przy niskich obrotach

02 stycznia 1999 | Ekonomia | CA PW KS

SESJA

WIG 20 zyskał 0, 5 proc.

Wzrost przy niskich obrotach

Tak jak się można było spodziewać, ostatnia w 1998 roku sesja upłynęła dosyć spokojnie. Wartość warszawskiego indeksu giełdowego wzrosła o 0, 5 proc. przy mniejszych obrotach niż podczas poprzedniej sesji. Zresztą, i tak prawie 29 proc. z nich przypadło na Elektrim.

Analitycy cytowani przez agencję Reutera twierdzą, że rynek znalazł się w trendzie horyzontalnym, tak też ma się rozpocząć nowy rok, zanim do Polski nie wrócą inwestorzy zagraniczni. Warto pamiętać poza tym, że od 4 stycznia sesja będzie przedłużona i będzie trwała do godziny 16. 00.

Mimo pozornego spokoju doszło jednak do kilku przypadków spektakularnego wzrostu.

Nie bardzo wiadomo, dlaczego na przykład z redukcją kupna notowany był Bytom. Tak mocny wzrost kursu tej spółki jest chyba raczej przypadkowy, biorąc pod uwagę minimalne obroty. Z ofertą kupna z kolei notowany był także Mostostal Export. Jest to o tyle dziwne, że spółka ostatnio nie podawała żadnych informacji mogących mieć wpływ na tak silny wzrost kursu. Akcje Mostostalu Export drożały następnie w trakcie notowań ciągłych. Redukcję kupna zaliczyła także Mennica Państwowa po jednodniowym zawieszeniu notowań w środę z powodu podania informacji oemisji obligacji wartości 25 mln zł.

O 9, 9 proc. , przy redukcji kupna rzędu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1585

Spis treści
Zamów abonament