Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przesyłka w przyszłość

02 stycznia 1999 | Nauka i Technika | PK

Gazety, pamiętniki i kosmyk włosów dla prawnuków

Przesyłka w przyszłość

Od najdawniejszych czasów, ludzie starali się pozostawić po sobie ślad, na który natkną się następne pokolenia. Stawianie monumentalnych budowli było jednak przywilejem władców. Teraz zaś każdy może utrwalić cząstkę własnego życia i pozostawić informacje w specjalnie zaprojektowanych kapsułach, które kupić można przez Internet.

O d początku kolejnego tysiąclecia dzieli nas coraz mniej - świadomość upływu czasu najwyraźniej pobudza wyobraźnię ludzką. Ci, którzy koniecznie chcą pozostawić przekaz dla przyszłych generacji mogą zaś zainwestować w dostępne już na rynku pojemniki, specjalnie skonstruowane do przechowywania włożonych do środka przedmiotów przez setki lat - w nienaruszonym stanie. Kapsułę taką można zakopać, wmurować lub zatopić - aby spokojnie czekała, aż za kilkadziesiąt lub kilkaset lat ktoś ją znajdzie i będzie chciał poznać jej zawartość. ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1585

Spis treści
Zamów abonament