Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nominacje wręczone

02 stycznia 1999 | Kraj | DP

WOJEWODOWIE

Nominacje wręczone

Województwo mazowieckie

Antoni Pietkiewicz ma 50 lat, jest inżynierem elektrykiem po Politechnice Łódzkiej, ukończył też podyplomowe studia menedżerskie w SGH i na Wydziale Energetyki Jądrowej Politechniki Warszawskiej.

W latach 70. działał w Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela. Potem tworzył "S" w Kaliskiem, był przewodniczącym regionu Wielkopolska Południowa (1980 -- 81) .

Był wojewodą kaliskim (1990 -- 91) , zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy (1991) . Odszedł z Kancelarii z braćmi Kaczyńskimi. Został zastępcą prezesa NIK Lecha Kaczyńskiego. Zrezygnował z tego stanowiska w 1995 r. , gdy szefem NIK został Janusz Wojciechowski z PSL. Był też wiceprezesem Państwowej Sieci Energetycznej.

W styczniu 1998 r. był kandydatem partyjnej części warszawskiej AWS na wojewodę warszawskiego, ale zablokowali go związkowcy z Regionu Mazowsze.

Pietkiewicz jest żonaty, ma jedno dziecko.

Województwo kujawsko-pomorskie

Józef Rogacki ma 45 lat, jest magistrem administracji. Od marca 1998 r. sprawował funkcję wojewody kaliskiego. W latach 1990 -- 94 był wiceprezydentem Kalisza. Jest członkiem władz krajowych SKL. Wcześniej był w PC (1991 -- 1992) i Unii Demokratycznej (1992 -- 93) . W latach 1980 -- 1994 należał do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1585

Spis treści
Zamów abonament