Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poeta z zegarkiem

02 października 2004 | Plus Minus | JM
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

"SŁOWACKI. ENCYKLOPEDIA"

Poeta z zegarkiem

Portret Słowackiego Tytus Byczkowski namalował z natury w Dreźnie w 1831 r.

(C) MUZEUM LITERATURY W WARSZAWIE

(C) ADM

JAROSŁAW MAREK RYMKIEWICZ

W najbliższych dniach nakładem Wydawnictwa Sic! ukaże się nowa książka Jarosława Marka Rymkiewicza "Słowacki. Encyklopedia" - druga po tomie "Juliusz Słowacki pyta o godzinę" książka tego badacza o autorze "Balladyny" - w której znalazło się ponad 150 utrzymanych w poetyce eseju haseł poświęconych życiu i twórczości poety. Dzisiaj przedstawiamy pięć z nich. Tytuł publikacji pochodzi od redakcji.

Rymkiewicz jest poetą, historykiem literatury oraz eseistą, autorem studiów o Adamie Mickiewiczu, Aleksandrze Fredrze i Bolesławie Leśmianie. Wydał ponadto książki: "Czym jest klasycyzm", "Myśli różne o ogrodach", "Umschlagplatz", "Rozmowy polskie latem roku 1983". Za zbiór wierszy "Zachód słońca w Milanówku" (2002) został uhonorowany Nagrodą Nike. W ubiegłym roku opublikował "Cicho ciszej. Wybrane wiersze z lat 1963 - 2002".

CYGARA Palenie cygar weszło na dobre w modę we Francji i innych krajach Zachodu dopiero w pierwszej połowie XIX wieku. Jak ujmowała to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3346

Spis treści
Zamów abonament