Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czas ogłaszania wyników

02 października 2004 | Ekonomia | TŚ NS
źródło: Nieznane

Rynki finansowe

Złoty, akcje i obligacje w górę

Czas ogłaszania wyników

Najbliższe tygodnie na światowych giełdach będą stały pod znakiem publikacji wyników spółek za III kwartał. Ważne też będą analizy wykazujące, jak wysokie ceny surowców wpływają na koniunkturę gospodarczą, a tym samym na bieżące i przyszłe wyniki firm. Część ekonomistów ocenia, że gospodarki Japonii i USA są w szczycie cyklu koniunktury gospodarczej, europejska gospodarka zaś już go ma za sobą. Dlatego możliwy jest spadek tempa wzrostu zysków spółek, a tym samym korekta cen akcji.

Według ostatecznych danych, PKB w USA w II kwartale wzrósł o 3,3 proc. Wstępne dane mówiły o wzroście o 2,8 proc. Według prognoz, III kwartał - w którym ceny surowców, w tym ropy - były bardzo wysokie, przyniesie 3,7 proc. wzrostu. - Scenariusz, że ceny ropy będą się utrzymywały powyżej 50 USD za baryłkę, staje się coraz bardziej realny - twierdzi Kazuyuki Takigawa z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3346

Spis treści
Zamów abonament