Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Godzina dla posłów

02 października 2004 | Prawo | GG

Parlament Europejski Miejsce, w którym się mówi

Godzina dla posłów

Pierwsza po wakacjach sesja plenarna Parlamentu Europejskiego 13 - 16 września rozpoczęła się nieznaną w polskiej praktyce parlamentarnej tzw. godziną dla posłów. W tym czasie każdy poseł miał prawo do jednominutowej wypowiedzi. Przedmiotem wystąpienia powinna być kwestia polityczna. W praktyce bywa to dowolna sprawa, którą poseł uważa za ważną i na którą chce zwrócić uwagę całego Parlamentu.

Nad regulaminowym przebiegiem "godziny pytań" czuwa przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który pilnuje czasu poszczególnych wystąpień i dba o to, aby głos zabrało jak najwięcej posłów. Pomimo ciągłego upominania mówców i wzywania do zwięzłości, żaden z dwudziestu występujących nie zmieścił się w przewidzianym czasie.

Poselskie wypowiedzi na ogół dotykają spraw bieżących, czasem interwencyjnych, takich, którymi żyją ich wyborcy, region lub kraj. Jak w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3346

Spis treści
Zamów abonament