Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chwilę spędzić z wami...

02 października 2004 | Specjalny | BW
źródło: Nieznane

CHWILĘ SPĘDZIĆ Z WAMI...

Stanisław Sieradzki, instruktor Hufca ZHP im. Batalionu "Zośka" pielgrzymuje do dziesiątków szkół i drużyn ze wspaniałymi odczytami i gawędami. W tle druch Wiktor Matulewicz wiernie mu sekunduje.

ZBIORY BARBARY WACHOWICZ

W Warszawie są trzy szkoły noszące imię Batalionu "Zośka": liceum, zespół szkół zawodowych, podstawowa. To niepowtarzalny rekord. W Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej są dziesiątki drużyn pod patronatem Batalionu i jego bohaterów z Andrzejem "Morro" i Krzysztofem Kamilem Baczyńskim na czele.

Kim stali się dziewczęta i chłopcy z "Zośki" dla naszej młodzieży mówią listy, mówią wpisy do księgi pamiątkowej wystawy "Kamyk na szańcu". Można by złożyć z nich potężną antologię. BARBARA WACHOWICZ

"Kończę 18 lat. Przyjdzie mi spędzić najpiękniejsze lata w Polsce kryzysowej, skłóconej, rozhisteryzowanej. Nienawidzę tego naszego grajdoła, a jednocześnie jestem dumna z jego historii i rogatej duszy. To było niewyobrażalne - walczyć i ginąć. Jeszcze w dodatku wytrzymywać katusze przesłuchań. Teraz jednak wiem, że to po prostu problem czasu i dojrzałości. I - gdyby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3346

Spis treści
Zamów abonament