Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zmiany w świadczeniach rodzinnych

02 października 2004 | Prawo | MJ

Rzeczpospolita Czytelników

  • Poprzednie odcinki
Zmiany w świadczeniach rodzinnych

Kolejna nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych 1 października weszła w życie. Najważniejsza zmiana to wprowadzenie przejściowego dodatku dla uprawnionych do 1 maja tego roku do świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego (dalej: FA). Kto otrzyma dodatkowe pieniądze i w jakiej wysokości? Na te i inne pytania czytelników dotyczące świadczeń rodzinnych podczas dyżuru w redakcji odpowiadała Urszula Żółtak z Departamentu Świadczeń Rodzinnych w Ministerstwie Polityki Społecznej.

Syn 20 listopada kończy 18 lat, nie uczy się. Pobieram na niego zasiłek rodzinny z dodatkiem z tytułu samotnego wychowywania dziecka (170 zł). Do końca kwietnia otrzymywałam alimenty z FA w wysokości 300 zł. Czy otrzymamy dodatek wyrównawczy i za jaki okres?

Tak. Dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowywania dziecka zostanie przyznany w wysokości różnicy między 70 proc. świadczenia z FA a otrzymywanym od maja tego roku dodatkiem z tytułu samotnego wychowywania dziecka (w tym wypadku 40 zł miesięcznie). Uprawnienie to przysługuje jednak tylko w okresie spełniania warunków do uzyskania zasiłku rodzinnego, czyli do ukończenia przez syna 18 lat. Dodatek zostanie wypłacony za okres od maja do końca listopada.

Jakie dokumenty mam złożyć w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3346

Spis treści
Zamów abonament