Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Złoty dłużej w naszych portfelach

02 października 2004 | Ekonomia | JB
źródło: Nieznane

Według Eurostatu klasyfikacja polskich OFE jest ostateczna i musimy się jej podporządkować

Złoty dłużej w naszych portfelach

Komentarz: Statystycy nie dyskutują

Szanse na przystąpienie Polski do strefy euro przed 2011 rokiem są niewielkie. Taki jest skutek decyzji Eurostatu o wykluczeniu otwartych funduszy emerytalnych (OFE) z sektora finansów publicznych. W efekcie tej decyzji deficyt polskich finansów publicznych będzie wyższy o 1,6 proc. PKB. Z tego powodu później spełnimy warunek obniżenia deficytu do 3 proc. PKB.

Minister Mirosław Gronicki nie chce przyznać się do porażki. Zapewnia, że rząd nadal prowadzi negocjacje z europejskim urzędem statystycznym. Chce też na jesieni poruszyć tę sprawę podczas spotkań ministrów finansów "25". Zapowiada nawet zmiany w ekipie, która ponoć rozmawia z Eurostatem.

Jednak w Luksemburgu, siedzibie europejskiego urzędu statystycznego, nikt nie ma wątpliwości. - Decyzja jest ostateczna i nie da się jej zmienić. Polska musi się jej podporządkować - mówi Lena Freg Ohlsson odpowiedzialna za klasyfikację wydatków budżetowych. Jej zdaniem, jeśli rząd w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3346

Spis treści
Zamów abonament