Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ostatnia szansa na duże pieniądze

02 października 2004 | Ekonomia | ZL
źródło: Nieznane

NATO zapowiada koniec wielkich inwestycji

Ostatnia szansa na duże pieniądze

Polska jest dziś największym placem budowy NATO. Program modernizacji i rozbudowy instalacji obronnych, które będą służyć również wojskom koalicji, wart jest 2,5 mld zł. W tym roku sojusz zainwestuje 1,2 mld zł w polskie lotniska, porty wojenne, ośrodki dowodzenia i radary.

Cały program budowy i modernizacji baz dla wojsk, które w razie zagrożenia koalicja planuje przerzucić do Polski, wart jest 2,5 mld zł. Ten program to 7 lotnisk, 2 porty, 5 baz paliwowych, 6 posterunków z wieżowymi radarami dalekiego zasięgu, system 4 stanowisk dowodzenia obroną powietrzną i morskie centrum naprowadzania okrętów.

Rozstrzygnięto kilkanaście przetargów krajowych i konkursów międzynarodowych, kilkadziesiąt jest w toku. Po raz pierwszy w tym roku budowlane nakłady NATO, sięgające 1,2 mld zł, znacznie przekroczą wartość dotychczasowych polskich składek...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3346

Spis treści
Zamów abonament