Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak opadające liście...

02 października 2004 | Specjalny | IS

O Zdzisławie Sierpińskim

JAK OPADAJĄCE LIŚCIE...

  • Zdzisław Sierpiński przekazał nam do druku bogaty zbiór znaczków wydanych w podziemiu przez Pocztę Solidarność. Część z nich nawiązywała do historii Armii Krajowej i Powstania Warszawskiego

IGOR SAWIN

Mężczyzna, który pojawił się na skrzyżowaniu, był zdecydowanie nieodpowiednio ubrany. Czas był wiosenny, upalny - a on miał na sobie obszerny płaszcz z popeliny. Młody człowiek rozejrzał się bez pośpiechu i wkroczył na teren czyjegoś ogrodu. Było to łatwe, ponieważ właściciele posesji nie zdążyli jeszcze postawić płotu. W głębi stała okazała, świeżo wybudowana willa. Mężczyzna wszedł do środka i surowymi, betonowymi schodami ruszył na pierwsze piętro. Odnalazł pomieszczenie z oknem wychodzącym na skrzyżowanie i odetchnął głęboko. Rozpiął płaszcz i wyjął spod niego pistolet automatyczny Sten. Z wewnętrznej kieszeni płaszcza wyjął dwa magazynki z nabojami. Jeden z nich wprawnie wbił w korpus broni, a drugi położył na murku okna. Jeszcze raz spojrzał przez otwór okienny w kierunku skrzyżowania. Pole ostrzału było bardzo dobre. Uniósł wzrok i w kącie otworu okiennego zobaczył dużą pajęczynę, z usadowionym centralnie pająkiem. Przyszło mu do głowy, że największym atutem pająka jest cierpliwość. Uśmiechnął się do swoich myśli - on też czekał na swoją muchę.

Zdzisław...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3346

Spis treści
Zamów abonament