Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Duch Warszawy '44

02 października 2004 | Specjalny | IK
źródło: Nieznane

DUCH WARSZAWY '44

  • 12 tysięcy pamiątek

PARTER

1 - Wejście - Hall

2 - 60. rocznica PW - informacje i zdjęcia przypominające o tegorocznych obchodach Powstania Warszawskiego, organizowanych po raz pierwszy w historii na tak olbrzymią skalę.

3 - Sala Małego Powstańca (patronem tego miejsca jest replika słynnego pomnika stojącego przy murze Starego Miasta), gdzie dorośli będą mogli zostawić dzieci pod czujnym okiem opiekunów na czas zwiedzania muzeum. Sala dziecięca będzie podzielona na dwie części - ekspozycyjną i zabawowo-edukacyjną. Najmłodszych zainteresują na pewno podwieszane modele samolotów, czy możliwość własnoręcznego odbicia pieczątki z poczty powstańczej. Wystrój będzie nawiązywał do teatrzyków lalkowych. Powstanie będzie tam pokazane bez drastycznych elementów, za pomocą replik przedmiotów charakterystycznych dla lata 1944 r. Znajdą się tam też książki i zabawki z lat 40.

4 - Fotoplastikony - 11 otworów w ścianie, przez które będzie można oglądać podzielone tematycznie zdjęcia z czasów okupacji niemieckiej i sowieckiej, ze szczególnym uwzględnieniem życia i powstania w getcie warszawskim.

5 - Stanowiska telefoniczne - po podniesieniu słuchawki usłyszymy opowieści powstańców o życiu w okupowanej Warszawie i o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3346

Spis treści
Zamów abonament