Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Można dużo zarobić, ale też stracić

02 maja 2007 | Moje Pieniądze | CA KS
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

OPŁACALNOŚĆ Maj nie jest dobrym miesiącem do inwestowania w akcje Można dużo zarobić, ale też stracić Inwestycje w akcje przyniosły w ciągu ostatnich trzech miesięcy najlepsze efekty. Przeciętny zysk z papierów średnich spółek przekroczył 19 procent. Fatalnie wypadły lokaty dolarowe

Przez trzy ostatnie miesiące indeksy giełdowe rosły, zwłaszcza mWIG40 skupiający małe i średnie spółki; jego wartość od połowy stycznia zwiększyła się o 19 proc., a dla porównania WIG20 obejmujący akcje największych firm zyskał zaledwie 3,7 proc. 20 spółek na 269 notowanych na warszawskiej giełdzie trzy miesiące temu pozwoliło zarobić ponad 100 proc. W czołówce są jednak niewielkie firmy uznawane za spekulacyjne. Łatwo dochodzi do windowania ich kursów, na przykład pod wpływem nie zawsze racjonalnych informacji. Kursy największych spółek rosły zdecydowanie wolniej. Najlepsze okazały się akcje KGHM. Ich kurs zwiększył się prawie o 30 proc. Było to związane ze wzrostem cen miedzi na rynkach światowych.

Stratami zakończyły się trzymiesięczne inwestycje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4145

Spis treści
Zamów abonament