Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spółdzielcy z "układu warszawskiego"

02 maja 2007 | Kraj | MD
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

PROKURATURA Spółdzielcy z "układu warszawskiego" Prestiżowe lokalizacje, najdroższe i największe apartamenty o wartości ponad milion złotych każdy - tak od lat żyje wielu stołecznych urzędników i polityków, którzy niedrogo kupili mieszkania w Dembudzie - a obok nich żyją gangsterzy. Spółdzielnią znowu interesuje się prokuratura

Witold Romanowski, prezes i założyciel spółdzielni Dembud, każdego dnia przychodzi do pracy przekonany, że po niego przyjdą. Kto? Ci, którzy go później aresztują. -Dwa razy przeszedłem śmierć kliniczną. Teraz niemal żałuję, że wyszedłem z tego cało -mówi Romanowski z prawdziwym lub udawanym rozgoryczeniem. Twierdzi, że jest ofiarą nagonki. Powód nagonki: jego spółdzielnia Dembud buduje w Warszawie mieszkania na najwyższym poziomie, a to przyciąga ludzi znanych i bogatych.

W dniu, w którym umawia się na rozmowę z "Rz", Romanowski znów jest pewien, że zatrzyma go Centralne Biuro Śledcze. Ale zamiast tego na kolejne przesłuchanie do prokuratury jedzie pracownica, która prowadzi ewidencję członków i lokatorów spółdzielni.

Prezes lubił politykę

- Dlaczego przyjąłem do spółdzielni tych wszystkich polityków, aktorów, sportowców, menedżerów i lekarzy? To przez nich mam kłopoty. Od dziś będę wymagał od każdego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4145

Spis treści
Zamów abonament