Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odważni i majętni inwestują w nowe firmy

02 maja 2007 | Moje Pieniądze | kż
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

ANIOŁOWIE BIZNESU Na dobrych projektach zarabia się co najmniej 30 proc. rocznie, ale ryzyko poniesienia strat jest bardzo duże Odważni i majętni inwestują w nowe firmy Inwestycje w projekty lub firmy na wczesnym etapie rozwoju są na ogół bardzo zyskowne, ale też ryzykowne. Mogą się nimi zainteresować ludzie z doświadczeniem biznesowym i dużym kapitałem

- Dla niektórych inwestorów małe, szybko rozwijające się spółki niepubliczne są dobrą alternatywą dla inwestycji giełdowych, zwłaszcza przy obecnej koniunkturze i cenach akcji na giełdzie - mówi Michał Olszewski z Lewiatan Business Angels.

Udane inwestycje w nowo powstałe spółki, czyli w start-upy - trwające około pięciu lat - mogą przynieść średnio w skali roku co najmniej 30 proc. zysku. Wykupienie udziałów w firmie, która ma przed sobą dobre perspektywy, ale jest w początkowej fazie rozwoju, jest jednak bardzo ryzykowne. Prawdopodobieństwo straty pieniędzy jest duże. Przykładowo w Wielkiej Brytanii nietrafione inwestycje tego typu stanowią około 40 proc.

Zdaniem Wojciecha Dołkowskiego, prezesa Polskiej Sieci Aniołów Biznesu PolBan, ryzyko to można kontrolować. Maleje ono wraz ze wzrostem zaangażowania inwestora w prowadzenie biznesu.

- Najlepiej, jeśli w młode spółki inwestują twórcy i byli właściciele korzystnie sprzedanych firm. W wielu przypadkach niezbędna jest wiedza...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4145

Spis treści
Zamów abonament