Bohater zawieszony na pajęczynie
Hollywood lubi odcinać kupony od sukcesów, trudno się więc dziwić, że wyprodukował trzecią część opowieści o Spider-Manie. Poprzednie zarobiły zawrotną sumę 1,6 mld dolarów.
Człowiek pająk jest bohaterem popularnej serii komiksowej, która narodziła się w 1962 roku. Różni się od swoich komiksowych poprzedników Batmana czy Supermana. - Superman przybył z Kryptona, Batman jest multimilionerem, natomiast mój bohater Peter Parker wychował się w Queens w przeciętnej, niezamożnej rodzinie -mówi Sam Raimi, reżyser wszystkich trzech części filmu. I rzeczywiście, tamci herosi są z nieosiągalnych dla zwykłych śmiertelników światów. Chłopcy w typie Parkera zapełniają korytarze każdej szkoły - niezręczni i obsypani trądzikiem okresu dojrzewania, mrużąc oczy za okularami, z zazdrością spoglądają na przystojnych kolegów, otoczonych wianuszkiem dziewczyn. Twórcy komiksu, a teraz i filmu, pozwalają im wierzyć, że też mogą być niezwykli. Parker - ugryziony przez zmutowanego pająka - zyskuje ogromną moc. Wkłada czerwono-niebieski...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta