Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Można skorygować błędy

02 maja 2007 | Prawo | IL

RZECZPOSPOLITA CZYTELNIKÓW Można skorygować błędy Termin złożenia zeznania podatkowego za 2006 r. minął w poniedziałek, 30 kwietnia 2007 r. Nadal jednak czytelnicy zgłaszają pytania związane z tym rozliczeniem. Odpowiedzi na nie udzielała przy redakcyjnym telefonie dziennikarka "Rz" Izabela Lewandowska Wspólne zeznanie do 30 kwietnia Jestem emerytką. Nie składałam zeznania podatkowego, bo rozliczył mnie ZUS. Mój mąż złożył je 21 kwietnia. Zorientowaliśmy się, że ze względu na wysokość jego zarobków korzystne byłoby dla nas złożenie wspólnego zeznania. Czy można wycofać to zeznanie i złożyć wspólne?

Taką możliwość mieli państwo do 30 kwietnia. Wniosek bowiem o wspólne rozliczenie się z małżonkiem albo o preferencyjne opodatkowanie przewidziane dla samotnych rodziców musi być złożony najpóźniej w ostatnim dniu terminu rozliczenia się zadany rok podatkowy. Ten wniosek to po prostu zaznaczenie kwadratu 2 w wierszu 6 PIT-37 lub PIT-36....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4145

Spis treści
Zamów abonament