Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czekając na dziecko i na zyski

02 maja 2007 | Moje Pieniądze | MP
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

POMYSŁ NA BIZNES Czekając na dziecko i na zyski Sklepów z ubiorami ciążowymi jest sporo. Liczba potencjalnych klientek jest ograniczona. Mimo to na rynku znajdzie się jeszcze miejsce dla pomysłowych i przedsiębiorczych, potrafiących sprostać rosnącym wymaganiom pań spodziewających się dziecka

- Gdy sama byłam w ciąży, miałam duży problem ze znalezieniem ciekawego ubioru - mówi Barbara Fryza, właścicielka Salonu Ciążowego Mom w Lublinie i podobnego sklepu w Rzeszowie. I stąd się wziął pomysł na salon z odzieżą ciążową.

W podobny sposób powstała firma Anima Studio, której właścicielką jest Agnieszka Walder. Pierwszy sklep powstał w Gdyni trzy lata temu, kolejny rok później. Ekspedientkę Agnieszka Walder zatrudniła dopiero wtedy, gdy po raz drugi miała zostać mamą.

Beata Overweter, która niespełna cztery lata temu założyła swój salon Pępek Świata - Modne Dziewięć Miesięcy w Warszawie, w czasie ciąży dzięki mężowi Holendrowi ubierała się w Belgii i Holandii. Gdy dzieci podrosły, postanowiła założyć własny biznes. Ani przez chwilę nie miała wątpliwości, że strzałem w dziesiątkę będzie salon ciążowy.

Anna Balasińska z Wrocławia od roku prowadzi własną firmę Szafa Mamy. Zajmuje się produkcją odzieży do karmienia piersią. Początkowo szyła odzież we własnej domowej pracowni. Dziś zleca produkcję - według własnych wzorów i z wybranych przez siebie tkanin -...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4145

Spis treści
Zamów abonament