Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pieniądze są potrzebne, aby się rozwijać

11 lipca 2009 | Ranking samorządów 2009 | Ireneusz Fąfara

Władze lokalne pełnią niezwykle istotną rolę w życiu każdego z nas. Od tego, jak sprawnie działa państwo na tym poziomie, zależy bowiem jakość naszego codziennego życia

Ireneusz Fąfara, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego

Jednak do tego, aby samorząd działał skutecznie i mógł realizować inwestycje zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami swoich obywateli, potrzebne są pieniądze. Niezwykle cennym wsparciem jest bezzwrotne wsparcie pochodzące z Unii Europejskiej. Jego przyjęcie może jednak rodzić kolejne problemy. Absorpcja pomocy wymaga bowiem dodatkowych własnych środków finansowych, którymi niejednokrotnie samorząd nie dysponuje.

Realizacja projektów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej wymaga przejściowego sfinansowania wydatków na ich realizację ze środków własnych beneficjenta, które następnie są zwracane na zasadzie refundacji ze środków budżetu unijnego.

Finansowanie inwestycji unijnych

BGK jako bank państwowy, którego misją jest wspieranie polityki gospodarczej kraju, dysponuje narzędziami ułatwiającymi korzystanie z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8367

Spis treści
Zamów abonament