Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cięcia w budżecie Unii

11 lipca 2009 | Ekonomia | Anna Słojewska
Spowolnienie gospodarki uderza w finanse UE. Przyszłoroczny budżet Unii bez rezerw. Także na wypadek wejścia w życie traktatu lizbońskiego.
źródło: Rzeczpospolita
Spowolnienie gospodarki uderza w finanse UE. Przyszłoroczny budżet Unii bez rezerw. Także na wypadek wejścia w życie traktatu lizbońskiego.

Budżet unii w kryzysie. W 2010 r. do wydania będzie o 1,8 mld euro mniej

Porozumienie w tej sprawie osiągnęli w piątek ministrowie finansów krajów Unii. Potrzebna jest jeszcze aprobata ze strony Parlamentu Europejskiego, drugiej instytucji, która współdecyduje o kształcie budżetu. Negocjacje potrwają prawdopodobnie tradycyjnie do listopada.

Ze strony państw członkowskich wielkiego zainteresowania w piątek nie było – zjechało mniej niż połowa ministrów lub wiceministrów finansów (z Polski był wiceminister Jacek Dominik). Wyraźnie tym speszony szwedzki wiceminister Hans Lindblad, który przewodził obradom,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8367

Spis treści
Zamów abonament