Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Telewizja bardziej cyfrowa

11 lipca 2009 | Ekonomia | Magdalena Lemańska
Siedem cyfrowych kanałów wystartuje w Polsce we wrześniu. Techniczny koszt uruchomienia procesu cyfryzacji wynosi ok. 400 mln zł.
źródło: Rzeczpospolita
Siedem cyfrowych kanałów wystartuje w Polsce we wrześniu. Techniczny koszt uruchomienia procesu cyfryzacji wynosi ok. 400 mln zł.

Do końca sierpnia ma wejść w życie rządowa strategia cyfryzacji telewizji

„Rz” jako pierwsza dotarła do projektu „Strategii cyfryzacji nadawania sygnału telewizyjnego” opracowywanej właśnie przez międzyresortowy zespół ds. telewizji i radiofonii cyfrowej w Polsce. Dokument ma w przyszłym tygodniu trafić do konsultacji społecznych.

Strategia potwierdza, że w kilku miastach cyfrowa telewizja ruszy we wrześniu, a całkowicie zastąpi obecną, analogową, pod koniec lipca 2013 r. Na potrzeby naziemnej telewizji cyfrowej przekazanych zostanie pięć tzw. multipleksów, czyli zakresów częstotliwości, na których będą nadawane cyfrowe kanały. Na pierwszym, który ruszy już we wrześniu, wystartuje siedem stacji (TVP 1, TVP 2, TVP 3, TV Puls, TVN, Polsat i TV 4). Strategia ma promować uruchamianie kanałów w wysokiej rozdzielczości (HD), które potrzebują więcej miejsca (na jednym multipleksie zmieszczą się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8367

Spis treści
Zamów abonament