Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kandydaci na aplikację muszą śledzić prawo

11 lipca 2009 | Prawo | Ewa Kania

Osoby przygotowujące się do egzaminu na przyszłych adwokatów, radców prawnych i notariuszy muszą znać przepisy obowiązujące 19 września tego roku

Nie zmienia tego fakt, iż sam wykaz aktów prawnych, na podstawie których mają być opracowane pytania testowe, został ogłoszony przez ministra sprawiedliwości już 11 i 19 maja. Zgodnie bowiem z art. 75b ust. 6 prawa o adwokaturze, art. 332 ustawy o radcach prawnych i art. 71c § 6 prawa o notariacie minister musiał to zrobić 90 dni przed egzaminem.

Odpowiedzi na dzień egzaminu

Odpowiedzi na pytania mają być oceniane zgodnie ze stanem prawnym na dzień egzaminu (art. 75b ust. 9 prawa o adwokaturze, art. 332 ustawy o radcach prawnych i art. 71c § 9 prawa o notariacie).

To by oznaczało, że przygotowując się do egzaminu, trzeba poznać nowelizacje tych aktów, nawet jeśli weszły w życie (lub dopiero wejdą) po maju.

Najlepszym tego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8367

Spis treści
Zamów abonament