Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Liczy się skuteczność

11 lipca 2009 | Ranking samorządów 2009 | Urszula Mirończuk

Ranking Europejski Samorząd. Rok 2008 był szczególny, jeśli chodzi o fundusze unijne, bo dopiero wtedy w praktyce ruszyły nowe dotacje. Choć i tak nie obyło się bez perturbacji

Wśród gmin wiejskich liderem okazały się Lipce Reymontowskie (woj. łódzkie). Gmina zdobyła dotację na budowę kanalizacji, a także na aktywizację swoich mieszkańców. Następne w naszym zestawieniu są Ślemień (woj. śląskie) oraz Krośnice (woj. dolnośląskie). Ostatnia z gmin zajęła pierwsze miejsce w zeszłorocznym rankingu.

Wśród gmin miejskich i miejsko-wiejskich prym wiedzie nadmorska Jastarnia (woj. pomorskie). Tutaj o sukcesie zdecydowała kompleksowa modernizacja portu rybackiego. Na drugim miejscu znalazł się Wieruszów (woj. łódzkie), a na trzecim Uniejów, który w 2008 r. zamykał pierwszą dziesiątkę.

Z kolei najlepszym miastem okazał się Bytom z województwa śląskiego. Ten region zdominował czołówkę naszego zestawienia. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8367

Spis treści
Zamów abonament