Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

11 lipca 2009 | Ekonomia | Dział ekonomiczy

SUROWCE

Straty górnictwa węgla kamiennego po pięciu miesiącach tego roku to efekt ujemnego wyniku Jastrzębskiej Spółki Węglowej – podała w piątek wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska. Jej zdaniem firmie nie uda się w tym roku odrobić strat, jednak inne spółki węglowe powinny mieć zysk. Po pięciu miesiącach łączna strata sięgnęła 106 mln zł. To najgorszy wynik branży od kilku lat. Strata powstała tylko w jednej spółce – jastrzębskiej. Załamała się sprzedaż, a ceny spadły o 50 proc.

—a.k., pap

TRANSPORT

Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał polskiemu przewoźnikowi SprintAir upoważnienie do wykonywania pasażerskich lotów czarterowych pomiędzy Polską a Egiptem – poinformowała w piątek rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska. Firma zatrudnia ponad 120 pracowników. Loty czarterowe z Polski wykonują m.in. LOT Charters, Air Italy Polska.

—a.k., pap

PRZEMYSŁ

Łódzki Complex przejmuje Zakłady Elektromaszynowe Elektronarzędzia Celma z Goleszowa i Celma Tools – dystrybutora narzędzi marki Celma. Umowę w tej sprawie łódzka firma podpisała z Agencją Rozwoju Przemysłu. Umowa jest elementem strategii rozszerzania zakresu działalności firmy – stwierdził Radosław Łodziato, wiceprezes Compleksu SA.

—z.l.

Akcjonariusze Lubawy, producenta sprzętu logistycznego dla wojska,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8367

Spis treści
Zamów abonament