Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Letni wypoczynek za firmowe pieniądze

11 lipca 2009 | Prawo | Izabela Rakowska-Boroń

Pracownikom wybierającym się na wakacje trzeba wypłacić wynagrodzenie urlopowe. Oprócz tego z funduszu socjalnego mogą dostać tzw. wczasy pod gruszą

Dla niektórych firm dodatkowa wypłata świadczenia urlopowego czy tzw. wczasów pod gruszą jest zbyt dużym obciążeniem. Jednak nie wszyscy rezygnują z tego typu pomocy dla podwładnych.

Jednym z jej źródeł jest zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, tworzony w wielu firmach. Z jego środków można dopłacać do wczasów i krajowych, i zagranicznych. Dotyczy to zarówno wypoczynku organizowanego przez firmę, jak i indywidualnie przez pracownika, np. wycieczek wykupionych w biurze podróży.

Pomoc nie dla każdego

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (tekst jedn. DzU z 1996 r. nr 70, poz. 335 ze zm.) o dopłatę do wypoczynku mogą się ubiegać tylko osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8367

Spis treści
Zamów abonament