Wymodlona sensacja

21 października 2009 | Sport | Paweł Wilkowicz
Zlatan Ibrahimović (strzela) jedną sytuację do zdobycia gola wykorzystał, inne zmarnował i obrońca tytułu przegrał na Camp Nou 1:2
źródło: AP

Barcelona przegrała u siebie z Rubinem, a Liverpool z Lyonem

Trener Kurban Berdyjew, gorliwy muzułmanin, przez cały mecz ściskał różaniec, a na ostatnie chwile padł na kolana. Miał za co dziękować i o co jeszcze prosić. Wygrana Rubina 2:1 to największa sensacja jesieni.Nikt przed mistrzami Rosji w tym sezonie z Barceloną nie wygrał. Nikt z nią nawet nie prowadził. Rubin bramkę na 1:0 zdobył w pierwszej akcji meczu, po strzale z 30 metrów Aleksandra Rjazancewa. Nie poddał się, gdy Zlatan Ibrahimović wyrównał. Czekał na ten jeden dobry kontratak i się doczekał: wykorzystał go w 73. minucie Gokdeniz Karadeniz.

Był już wtedy na boisku Rafał Murawski, wprowadzony przed przerwą za kontuzjowanego kapitana Siergieja Siemaka. Grał poprawnie, zwłaszcza jak na piłkarza nagle wrzuconego na boisko między Xaviego a Andresa Iniestę. Może brakowało mu błysku, ale nie było też rażących błędów....