PGE Turów zaczyna pogoń

11 stycznia 2010 | Sport | Marek Cegliński

W najciekawszym spotkaniu 16. kolejki Turów pokonał Trefla 83:76. Niepokonany lider Asseco Prokom szykuje się do kluczowego meczu w Eurolidze

Turów, który stracił szansę awansu w Pucharze Europy, może się koncentrować już tylko na rozgrywkach krajowych.

W sobotę wygraną z czwartym w tabeli Treflem zapewnił sobie już w pierwszej połowie, w której wypracował 15 punktów przewagi. Tym samym zrewanżował się z nawiązką za porażkę w Sopocie 61:73. Bohaterem meczu był obchodzący 30. urodziny Michael Wright. Już do przerwy zdobył 22 punkty, a w całym meczu 28 i umocnił się na prowadzeniu w...