Święto koszykówki w Pruszkowie

11 stycznia 2010 | Sport | MC
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa

Zagraniczne gwiazdy kobiecej Ford Germaz Ekstraklasy wygrały z reprezentacją Polski 95:75, którą po raz pierwszy prowadził trener Dariusz Maciejewski.

Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano Australijkę Samanthę Richards, konkurs rzutów za trzy punkty wygrała Amerykanka Tracy Gahan (na zdjęciu z lewej, obok Agnieszka Skobel).

Najwięcej punktów dla gwiazd zdobyły Janell Burse – 18, Ivana Matović – 17, a dla Polek Ewelina Kobryn – 11 i Daria Mieloszyńska – 10. Trener Maciejewski powołał na ten mecz aż 20 kadrowiczek i zastosował hokejowy system zmian – w pierwszej i drugiej połowie grał dwiema piątkami: po pięć minut w kwarcie. „Potrzeba nam sprawdzianów z silnymi rywalami. Tylko w ten sposób możemy przygotować się do mistrzostw Europy 2011 w Polsce” – mówił selekcjoner.