Dłuższa gra i rekordy Marcina Gortata

11 stycznia 2010 | Sport | MC

Reprezentant Polski rozegrał w sobotę jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Jego zespół rozgromił Atlanta Hawks 113:82. Gortat w 25 minut zdobył 5 punktów, miał 12 zbiórek, cztery bloki i pięć fauli.

12 zbiórek to jego rekord sezonu. W tym meczu miał ich więcej od Dwighta Howarda (12 pkt, 7 zb., 4 as., 3 bl.), od którego grał dłużej o dwie minuty. Cztery bloki oraz dziewięć zbiórek w obronie i trzy w ataku to z kolei wyrównane przez Gortata rekordy sezonu.

Polski środkowy mógłby uzyskać w tym meczu, pierwszy raz w sezonie, powyżej 10 pkt, gdyby był skuteczniejszy w ataku. Trafił jednak tylko dwa z sześciu rzutów z gry, psując m.in. trzy akcje w szybkim kontrataku oraz trafiając tylko jeden z dwóch wolnych.

Po czterech kolejnych porażkach drużyna Orlando bez problemów pokonała Atlantę, dzięki czemu utrzymała trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej NBA.