Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dziś decyzja szefa, ale do rozstania daleko

06 października 2010 | Dobra firma

Trzydzieści dni na rozwiązanie z pracownikiem angażu przy grupowym zwolnieniu należy liczyć dopiero po zawiadomieniu urzędu pracy o przeprowadzanej redukcji. Niekiedy jednak okres zatrudnienia się wydłuży

Art. 6 ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (DzU nr 90, poz. 844 ze zm., dalej ustawa o zwolnieniach grupowych) określa minimalny termin na wypowiedzenie podwładnemu stosunku pracy i na jego rozwiązanie.

Przepis ten rozróżnia dwie sytuacje. Pierwsza dotyczy dokonania czynności prawnej polegającej na tym, że pracodawca składa konkretnej osobie oświadczenie woli o wypowiedzeniu jej umowy o pracę. Druga wiąże się ze skutkiem tej decyzji w postaci rozwiązania stosunku pracy, które zależy od upływu określonego czasu.

Nie zawsze tyle samo czasu

Dopiero gdy pracodawca ponownie pisemnie zawiadomi powiatowy urząd pracy o zwolnieniach grupowych i ich podstawowych zasadach, wolno wręczyć wymówienia. Najwcześniej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8745

Spis treści
Zamów abonament