Cel nie może uświęcać środków
Twierdzenie, jakoby metoda in vitro leczyła bezpłodność, jest przekłamaniem. Para, która podda się temu uciążliwemu zabiegowi, pozostaje bezpłodna – twierdzi działacz ruchu pro life
Powinno się doprowadzić do delegalizacji metody in vitro w Polsce. Wady tej metody w sposób zdecydowany przeważają bowiem nad zaletami. Zabiegi in vitro z pewnością nie powinny być w jakikolwiek sposób wspierane przez państwo. Obywatele powinni się składać wyłącznie na procedury, co do których nie ma wątpliwości, że służą dobru całego społeczeństwa. Nie można natomiast zmuszać podatników do finansowania zabiegu, który jest niezgodny z ich sumieniem. A tak byłoby w przypadku zabiegów sztucznego zapłodnienia.
Kościół katolicki, którego opinię podziela przecież znaczna część Polaków, wskazuje, że jest to metoda nieetyczna. Jej immanentną cechą jest niszczenie ludzkich embrionów i naruszanie ludzkiej godności.
Ryzyko wad rozwojowych dziecka
Warto zauważyć, że na całym świecie, także...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta