Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bank Japonii rozruszał giełdy

06 października 2010 | Ekonomia | Tomasz Hońdo Wojciech Zieliński
Analitycy ostrzegają: na polskiej giełdzie możliwa jest korekta.  WIG20 zyskał już blisko 100 proc. od sierpnia 2008 roku.
źródło: Rzeczpospolita
Analitycy ostrzegają: na polskiej giełdzie możliwa jest korekta. WIG20 zyskał już blisko 100 proc. od sierpnia 2008 roku.

Na razie wygrywają inwestorzy, którzy zakładają, że kursy akcji będą ustanawiały nowe szczyty

We wtorek akcje drożały na wszystkich głównych rynkach. Warszawski WIG20 obejmujący największe giełdowe spółki, zyskał 1,26 proc., a jego wartość była najwyższa od sierpnia 2008 r.

Nastroje na giełdach poprawił Bank Japonii, który obniżył niemal do zera główną stopę procentową i zapowiedział, że skupi z rynku aktywa za 60 mld dol. Potem dobre wieści napłynęły z USA. Indeks Instytutu Zarządzania Podażą (ISM) mierzący koniunkturę w branżach nieprodukcyjnych, które wypracowują 90 proc. amerykańskiego PKB, we wrześniu wzrósł bardziej, niż oczekiwano. Wielu inwestorów liczy na to, że w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8745

Spis treści
Zamów abonament