Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

dla dociekliwych

06 października 2010 | Dobra firma | Marta Gadomska

Pracownik przebywa cały miesiąc na zwolnieniu lekarskim z tytułu wypadku przy pracy. Umowa o pracę stanowi, że przysługuje mu miesięczna premia ze sprzedaży towarów, z zastrzeżeniem że nie ulega obniżeniu w przypadku niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem przy pracy. Dodatkowo ma umowę o zakazie konkurencji, która gwarantuje dodatek wypłacany razem z miesięcznym wynagrodzeniem. Umowa nie zastrzega, że zatrudniony zachowuje do niego prawo podczas niezdolności do pracy. Jak rozliczyć jego pobory, gdy nie ma go w firmie? Firma nie jest płatnikiem zasiłków.

Czytelnik pisze, że jego firma nie jest płatnikiem zasiłków, a to oznacza, że zgłasza do ubezpieczenia chorobowego nie więcej niż 20 ubezpieczonych. Pracownikom zatrudnionym u takich pracodawców zasiłki oblicza i wypłaca ZUS....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8745

Spis treści
Zamów abonament