Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kpina z metafizyki

06 października 2010 | Publicystyka, Opinie | Jacek Hołówka mog
autor zdjęcia: Maciej Skawiński
źródło: Fotorzepa

Fakt, że kobieta jest bezpłodna, a mężczyzna jest impotentem, nie wynika z decyzji Boga. Tu chodzi o naturalne, wynikające z fizjologii przeszkody – uważa filozof

Bezpłodność staje się powoli chorobą cywilizacyjną. W Polsce dotyczy już 20 procent par. Dlatego należy się cieszyć z przyznania Nagrody Nobla brytyjskiemu naukowcowi prof. Robertowi Edwardsowi. Jego wkład w badania nad leczeniem bezpłodności jest nieoceniony.

Tegoroczny laureat Nobla jest osobą, która bardzo dobrze rozumie los i uczucia milionów par starających się o dzieci. Par, które w przyszłości mogą być wspaniałymi rodzicami.

Słuszna decyzja

Powinniśmy dopomóc tym, którzy chcą mieć dzieci. Przecież fakt, że kobieta jest bezpłodna, a mężczyzna jest impotentem, nie wynika z decyzji Boga. Tu chodzi o naturalne, wynikające z fizjologii przeszkody, a nie poglądy czy plany życiowe przyszłych rodziców. Dlatego słusznie postępują lekarze, którzy starają się im...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8745

Spis treści
Zamów abonament