Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zwiastun dobrych sezonów

06 października 2010 | Ekonomia | reuters p.r.
TUI Travel
źródło: Rzeczpospolita
TUI Travel

TUI Travel ogłosiło, że notuje wzrost rezerwacji wycieczek. TUI Travel spodziewa się też redukcji długu. Akcje TUI Travel zdrożały na giełdzie

Największa w Europie firma turystyki organizowanej ogłosiła, że po bankructwie kilku mniejszych biur notuje wzrost rezerwacji na zimę 2010 i na lato 2011 r. Firma kontrolowana przez niemiecką TUI spodziewa się też większej redukcji długu. Po tych informacjach jej akcje w Londynie zyskały wczoraj ponad 4 proc.

Prezes TUI Travel Peter Long ocenił, że urlopowicze szukają teraz – po kilku bankructwach firm turystycznych i linii lotniczych – bezpieczeństwa, które zapewni im duża firma.

– Skorzystaliśmy na tym szukaniu jakości – dodał Long.

Po wypadnięciu z rynku Kiss Flights, Goldtrail oraz Sun4U i porzuceniu kilku tysięcy podróżnych sprzedaż przez TUI pakietów na zimę wzrosła w Wielkiej Brytanii o 17 proc., a na lato o 5 proc. oraz o 18 proc. w Skandynawii.

TUI sprzedało też wszystko na lato 2010 (do 31 października) dzięki popularności ofert last minute. Roczny dług netto spółki zmaleje z 550 mln funtów do 400 mln, co też ucieszyło rynki.

Brak okładki

Wydanie: 8745

Spis treści
Zamów abonament