Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Manipulacje walutowe groźne dla gospodarki

06 października 2010 | Ekonomia | Danuta Walewska
Wzmocnienie złotego jeszcze nie zaszkodziło polskim eksporterom. Firmy ze strefy euro mogą mieć kłopoty, bo Azja, w której sprzedaż szybko rosła, także spowolni wzrost.
źródło: Rzeczpospolita
Wzmocnienie złotego jeszcze nie zaszkodziło polskim eksporterom. Firmy ze strefy euro mogą mieć kłopoty, bo Azja, w której sprzedaż szybko rosła, także spowolni wzrost.

Chiński juan jest najbardziej niedowartościowaną walutą świata. Inne kraje narzekają na zbyt mocne waluty, co ogranicza ich wpływy z eksportu i hamuje wzrost. Bank Światowy: gospodarka znów spowolni

Juan jest zbyt tani, a wszystkie pozostałe waluty świata zbyt drogie. Z tym stwierdzeniem zgadzają się wszyscy oprócz Chińczyków. Zdaniem Roberta Zoellicka, prezesa Banku Światowego, choć światu nie grozi dzisiaj wojna walutowa, to ostre tarcia pomiędzy poszczególnymi krajami już jak najbardziej. Zwłaszcza że, jak wynika z wczorajszego raportu Banku Światowego, nadchodzi spowolnienie gospodarcze.

Robert Zoellick podkreślił wczoraj, że odczują je przede wszystkim kraje rozwijające się, bo dzisiejsze nadzwyczaj szybkie tempo wzrostu PKB nie jest do utrzymania.

Zdaniem Banku Światowego światowy PKB...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8745

Spis treści
Zamów abonament