Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak zamienić dyscyplinarkę na wypowiedzenie

21 stycznia 2011 | Prawo i praktyka | Jolanta Tymińska-Góralczyk

Wniosek o sprostowanie świadectwa pracy nie zawsze doprowadzi do oczekiwanego rezultatu. Czasem trzeba wcześniej żądać przywrócenia na etat albo odszkodowania

W związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy pracodawca musi niezwłocznie wydać pracownikowi świadectwo pracy (art. 97 § 1 kodeksu pracy). Nie wolno mu tego uzależniać od uprzedniego rozliczenia się pracownika z firmą.

Sprawdź, co dostajesz

Świadectwo pracy ma charakter informacyjny o bardzo dużym znaczeniu. Dlatego pracownik powinien zadbać, aby nie było wadliwe i zawierało wszystkie wymagane przez prawo informacje, w tym o trybie rozwiązania umowy o pracę.

Co ma być w treści

Świadectwo pracy powinno zawierać informacje dotyczące okresu i rodzaju wykonywanej pracy, zajmowanych stanowisk, trybu rozwiązania albo wygaśnięcia stosunku pracy, a także inne informacje niezbędne do ustalenia uprawnień pracowniczych i uprawnień z ubezpieczenia społecznego oraz wzmiankę o zajęciu wynagrodzenia o pracę w myśl przepisów o postępowaniu egzekucyjnym.

Jedynie na żądanie pracownika w świadectwie pracy należy podać informację o wysokości i

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8832

Spis treści
Zamów abonament