Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Menedżer w podróży służbowej

02 listopada 2011 | Prawo i praktyka | Edyta Głębicka

Nie ma wątpliwości, że kosztami uzyskania przychodów są wydatki poniesione na podróż członka zarządu, gdy była ona związana z działalnością spółki

I to niezależnie od tego czy członek zarządu jest pracownikiem osoby prawnej, czy też pełnić będzie funkcję na podstawie powołania, czy będzie otrzymywał inne wynagrodzenie czy  nie oraz nawet wtedy, gdy członek zarządu jest równocześnie wspólnikiem. Dotyczy to także kosztów podróży z miejsca zamieszkania członka zarządu do siedziby spółki.

Potwierdziła to m.in. Izba Skarbowa w Bydgoszczy w interpretacji z 26 lutego 2009 (ITPB3/423-663c/08/MT): „ponoszone przez wnioskodawcę w oparciu o uchwałę zgromadzenia wspólników koszty podróży prezesa zarządu z miejsca zamieszkania do siedziby spółki oraz koszty pobytu w miejscowości jej siedziby, związane z pełnioną funkcją mogą stanowić koszt uzyskania przychodów spółki, o ile spełniają przesłanki z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych”.

Do identycznych wniosków ta sama izba doszła w interpretacji z 18 listopada 2008 (ITPB3/423-455/08/MK): „kwestie  ewentualnych uprawnień do zwrotu kosztów podróży,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9071

Wydanie: 9071

Spis treści
Zamów abonament