Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sądny dzień dla Ziobry?

02 listopada 2011 | Kraj | pap Wojciech Wybranowski Katarzyna Borowska
Na wyrzucenie z PiS Zbigniewa Ziobry nalegają politycy z dawnego Porozumienia Centrum.  Czy Jarosław Kaczyński przychyli się do tego pomysłu po liście otwartym europosła? Na zdjęciu obaj politycy w 2009 r. w Warszawie
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Na wyrzucenie z PiS Zbigniewa Ziobry nalegają politycy z dawnego Porozumienia Centrum. Czy Jarosław Kaczyński przychyli się do tego pomysłu po liście otwartym europosła? Na zdjęciu obaj politycy w 2009 r. w Warszawie
Czytaj więcej:

Dziś posiedzenie Komitetu Politycznego PiS. Zajmie się m.in. listem europosła do Kaczyńskiego

Dzisiejszego posiedzenia zwołanego przez Jarosława Kaczyńskiego wcześniej nie było w planach. W partii spekuluje się więc, że może to oznaczać ogłoszenie decyzji rzecznika dyscypliny w PiS Karola Karskiego w sprawie wiceprezesa partii, europosła Zbigniewa Ziobry. – Czas zakończyć medialną awanturę niesłużącą PiS – mówi członek Komitetu Politycznego.

– Mam nadzieję, że dojdzie do uspokojenia emocji, pojednania i wspólnego ustalenia priorytetów na przyszłość – komentuje poseł Andrzej Dera, jeden z ziobrystów.

Po wyborach Ziobro w wywiadach dla „Uważam Rze" i „Naszego Dziennika" mówił, że konieczna jest demokratyzacja PiS. Uznał, że musi się on otworzyć na nowe środowiska i sugerował, iż może być konieczne powołanie nowego, konserwatywno-narodowego ugrupowania. Władze partii uznały to za działanie na szkodę PiS.

Kij i marchewka

Jaka będzie decyzja rzecznika dyscypliny? Klubowi koledzy Karola Karskiego mówią pół żartem, pół serio: taka, jak chce prezes. Sam Karski nie odbierał wczoraj telefonu od „Rz".

Jak wynika z naszych ustaleń, w ubiegłym tygodniu Kaczyński wahał się, czy sięgać po najsurowszą karę....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9071

Wydanie: 9071

Spis treści
Zamów abonament