Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samorządy sięgają do kieszeni mieszkańców

02 listopada 2011 | Prawo | Robert Horbaczewski
Czytaj więcej:

Gminy ustalają podatki na maksymalnym poziomie. Podniosły ceny komunikacji i przymierzają się do wprowadzenia podatku od deszczówki

Mieszkańcy Elbląga się żalą, że cięcia dodatków mieszkaniowych to kolejny sposób władz miasta na łatanie dziury budżetowej. W tym roku podrożały już o 40 gr bilety jednorazowe na przejazd miejską komunikacją. Radni rozszerzyli także strefę płatnego parkowania. Anna Kleina z Urzędu Miasta w Elblągu wylicza, że w tym roku wpływy z opłat parkingowych mają sięgnąć ok. 600 tys. zł, w przyszłym 900 tys. zł.

Takiej strefy nie miał do tej pory Lublin. Mieć ją będzie od 1 kwietnia, jeśli wojewoda nie dopatrzy się uchybień w podjętej przez radnych uchwale.

– Teraz mamy tylko miejsca płatnego parkowania – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miejskiego w Lublinie. Za pół roku za skorzystanie z blisko 1200 miejsc parkingowych w ścisłym centrum Lublina, gdzie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9071

Wydanie: 9071

Spis treści
Zamów abonament