Cristiano Ronaldo: cztery gole w dwóch meczach ze Szwecją
autor zdjęcia: Jonathan Nackstrand
źródło: AFP PHOTO

Francja odrobiła straty z Kijowa. Awans Portugalii, Grecji i Chorwacji.

We Francuzów nie wierzył nikt. Eksperci z nich szydzili, kibice odwrócili się plecami. Mieli dość rozczarowań, nie chcieli słuchać, że piłkarze są gotowi umrzeć za mundial. Nie przekonywał ich optymizm Didiera Deschampsa, który twierdził, że wystarczy odrobina szaleństwa, by odwrócić losy rywalizacji z Ukrainą po porażce w Kijowie 0:2.

Może nie było to szaleństwo, ale determinacja, która się opłaciła. Francja objęła prowadzenie w Paryżu już w 22. minucie po strzale Mamadou Sakho, jeszcze przed przerwą straty z pierwszego meczu odrobił Karim Benzema (wyszedł tym razem na boisko w podstawowym składzie) i zabawa zaczynała się od nowa.

Do szczęścia brakowało gospodarzom jednej bramki. Pomogła Ukraina. Najpierw czerwoną kartkę za faul na Francku Riberym dostał Jewhen Chaczeridi, a 25 minut później samobójczego gola zdobył Ołeh Husiew, próbując zatrzymać...