Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

To ostatnia chwila, by przejść na kwartalne płatności

18 lutego 2014 | Dobra Firma | Sebastian Bobrowski

Jeszcze tylko kilka dni pozostało przedsiębiorcom na zmianę terminów uiszczania podatków. Zgłoszenia dokonają sami, ale gdy korzystają z usług biura rachunkowego, mogą to zlecić księgowym, którzy dopełnią za nich wszelkich formalności.

Podstawowym okresem rozliczania zarówno VAT, jak i podatku dochodowego jest okres miesięczny. Przedsiębiorca jest zobligowany składać deklaracje VAT-7 do 25. dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. W przypadku podatku dochodowego należy wpłacać zaliczki na konto urzędu skarbowego do 20. dnia miesiąca. Istnieje jednak możliwość rozliczania podatków z mniejszą częstotliwością.

Dla kogo ta możliwość

Ta opcja dostępna jest dla przedsiębiorców posiadających status małego podatnika. Takimi małymi podatnikami są firmy, których wartość sprzedaży wraz z VAT nie przekroczyła w poprzednim roku kwoty 1,2 mln euro. Z możliwości płacenia VAT i zaliczek na podatek dochodowy co 3 miesiące mogą skorzystać również osoby (podatnicy PIT), które dopiero rozpoczynają działalność. Warunkiem jest jednak, żeby nie prowadziły firmy w ciągu 2 lat poprzedzających założenie działalności gospodarczej, także jako wspólnicy spółki niemającej osobowości prawnej. Dodatkowo działalności gospodarczej w tym okresie nie powinni prowadzić również małżonkowie tych podatników, jeżeli między małżonkami istniała w tym czasie wspólność...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9767

Wydanie: 9767

Spis treści
Zamów abonament