Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uchylanie cudzych przepisów jest niedopuszczalne

18 lutego 2014 | Administracja

Organ stanowiący gminy nie może decydować o utracie mocy uchwał innych jednostek samorządu terytorialnego, w tym związków międzygminnych.

Czego dotyczył spór

Uchwałą z czerwca 2013 r. miasto wystąpiło ze związku międzygminnego ze skutkiem na dzień 31 grudnia 2013 r. W konsekwencji jego rada podjęła uchwały niezbędne do właściwego funkcjonowania od 1 stycznia 2014 r. nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Jedną z istotniejszych była ta dotycząca utraty mocy uchwały zgromadzenia związku międzygminnego z grudnia 2012 r. w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zakresie, w jakim obowiązywała na terenie jej miasta.

Poczynania samorządowców spotkały się z negatywną oceną kolegium regionalnej izby obrachunkowej (RIO). Wskazując na orzecznictwo sądów administracyjnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9767

Wydanie: 9767

Spis treści
Zamów abonament