Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wiatr przynosi do nas ciepło

18 lutego 2014 | Nauka | Krzysztof Urbański
źródło: Rzeczpospolita

Pogoda | Za nietypową, wysoką temperaturę w środku zimy odpowiadają zmiany prądów powietrza w atmosferze - pisze Krzysztof Urbański.

Krzysztof Urbański

Pogoda tej zimy jest wyjątkowo stabilna. Najpierw było przez kilka tygodni ciepło jak na jesieni, potem kilkanaście dni mrozów na przełomie stycznia i lutego. Mimo zapowiedzi meteorologów o rychłej odwilży mróz jakoś szybko nie chciał ustąpić. A kiedy już  zrobiło się cieplej, taka pogoda się utrwaliła. Prognoza IMGW do końca tygodnia nie przewiduje gwałtownych zmian.

Od kilku lat – sygnalizują naukowcy – zakłócany jest układ regulujący pogodę na świecie. Istotnym elementem  globalnego systemu klimatycznego jest ruch powietrza od bieguna północnego w kierunku równika, i odwrotnie. A ten jest zaburzony.  Globalne ocieplenie powoduje zmiany przebiegu tzw. prądów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9767

Wydanie: 9767

Spis treści
Zamów abonament