Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W umowach o świadczenie usług komunalnych muszą się znaleźć kompletne informacje

18 lutego 2014 | Administracja

Jednym z przykładów naruszenia zbiorowych interesów konsumentów jest takie postępowanie lub działanie, na skutek którego ci ostatni nie otrzymują wszystkich ważnych danych o kontrakcie.

- Otrzymałem od gminy ramową umowę dotyczącą zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Jak mogę sprawdzić, czy zawiera ona wszystkie niezbędne informacje – pyta czytelnik.

Zadaniem podmiotu świadczącego usługi komunalne jest przygotowanie odpowiedniej umowy. Powinna ona być zgodna z prawem, w tym przekazywać w sposób jasny i jednoznaczny wszystkie istotne informacje. Brak precyzyjnych zapisów może skutkować wprowadzeniem w błąd klienta, a to z kolei skutkować tzw. naruszeniem zbiorowych interesów konsumentów. Wszystko za sprawą stosownych zapisów ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Zgodnie z jej art. 24 Zakazane jest stosowanie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. A przez taką praktykę rozumie bezprawne działanie przedsiębiorcy,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9767

Wydanie: 9767

Spis treści
Zamów abonament