W umowach o świadczenie usług komunalnych muszą się znaleźć kompletne informacje
Jednym z przykładów naruszenia zbiorowych interesów konsumentów jest takie postępowanie lub działanie, na skutek którego ci ostatni nie otrzymują wszystkich ważnych danych o kontrakcie.
- Otrzymałem od gminy ramową umowę dotyczącą zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Jak mogę sprawdzić, czy zawiera ona wszystkie niezbędne informacje – pyta czytelnik.
Zadaniem podmiotu świadczącego usługi komunalne jest przygotowanie odpowiedniej umowy. Powinna ona być zgodna z prawem, w tym przekazywać w sposób jasny i jednoznaczny wszystkie istotne informacje. Brak precyzyjnych zapisów może skutkować wprowadzeniem w błąd klienta, a to z kolei skutkować tzw. naruszeniem zbiorowych interesów konsumentów. Wszystko za sprawą stosownych zapisów ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Zgodnie z jej art. 24 Zakazane jest stosowanie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. A przez taką praktykę rozumie bezprawne działanie przedsiębiorcy,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta