Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tanio nie tylko po Europie

18 lutego 2014 | Ekonomia
W Warszawie wsiada coraz więcej pasażerów z sąsiednich krajów
źródło: Rzeczpospolita
W Warszawie wsiada coraz więcej pasażerów z sąsiednich krajów

Lotnictwo | Z warszawskiego lotniska im. Chopina można teraz dolecieć bardzo daleko za całkiem nieduże pieniądze. W sezonie zimowym 2014/15 bilety z Polski mogą już nie być takie tanie.

danuta walewska

„Polska stała się bardzo atrakcyjnym punktem przesiadkowym" — czytamy w opinii TripAdvisora. Portal poleca loty przez Warszawę do Rzymu, Barcelony, na Teneryfę i do Paryża. Reklamuje także  podróże dłuższe, np. na Karaiby — na St. Martin, do Santo Domingo na Dominikanie i do stolicy Kuby — Hawany. Do tego dochodzi Azja: Miasto Ho Szi Mina, Bangkok i to mimo trwających od kilku miesięcy zamieszek.  Dzisiaj najtańszy bilet do Pekinu (bezpośredni przelot LOT-em) kosztuje ok. 1800 złotych. Samoloty latają wypełnione w ponad 80 procentach i to wcale nie rodakami.

Z atrakcyjną ofertą wszedł na polski rynek  holenderski KLM. Lot do Hawany z przesiadką w Amsterdamie kosztuje 2370 zł, taka sama podróż w tym samym terminie z przesiadką w Madrycie to wydatek o 1700 zł większy. Ciekawe oferty z Warszawy KLM ma do Indonezji (Denpasar), Kuala Lumpur (Malezja).

— Kilkakrotnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9767

Wydanie: 9767

Spis treści
Zamów abonament